Roma barazon me Fiorentinën (Video)

Roma barazoi në udhëtim te Fiorentina me rezultat 1:1 në ballafaqimin e tyre të parë të vlefshëm për kualifikim në çerekfinalen e Europa League.

Sport

12/03/2015 23:02

Dueli mes Fiorentinës dhe Romës nuk solli fitues.

Dy skuadrat italiane u ndanë në barazim 1:1 në ballafaqimin e tyre të parë të vlefshëm për kualifikim në çerekfinalen e Europa League.

Josip Ilicic shënoi për skuadrën Viola në pjesën e parë. Por, Seydou Keita realizoi pas intervalit për barazimin e Giallorossëve që humbën një penallti të cilën nuk e konkretizoi Adem Ljajic.

Rezultatet:

Everton – Dinamo Kiev 2:1

Napoli – Dinamo Moska 3:1

Villarreal – Sevilla 1:3

YouTube player
YouTube player