Rita Ora mbështet fushatën për të mbijetuarit e dhunës seksuale në Kosovë

Rita Ora është njëra ndër artistet më të suksesshme shqiptare.

ShowBiz

27/06/2018 00:01

 

Përpos arritjeve të mëdha në muzikë, këngëtarja Ora përmes një fotografie të publikuar në Instagram tregon takimin me aktivistët e KKRMT për mbështetjen e të mbijetuarve të dhunës seksuale në Kosovë, shkruan lajmi net.

“Kam takuar aktivistë të mahnitshëm nga @KKRMT që mbështesin të mbijetuarit e dhunës seksuale në Kosovë. Unë u preka aq për të dëgjuar historitë e tyre. Jam krenar për të mbështetur fushatën #bemyvoice që lufton kundër diskriminimit me të cilin përballen dhe shpresoj se edhe ju mundeni gjithashtu”, ka shkruar ajo teksa publikon imazhin me shqiponjë. /Lajmi.net/