Rita ‘kuq e zi’ në dy netët e X Factor UK (FOTO)

Rita Ora përsëri ia ka arritur të mahnitë në netët 'live' të shout X Factor UK.

ShowBiz

29/11/2015 23:56

Ishte vikendi i 28 nëntorit dhe Rita Ora duket e ka dashur të shfaqë se kombi i saj po feston me veshjet që ka përzgjedhur në dy netët e X Factor.

Rita në natën e parë është dukur shumë seksi me veshjen e kuqe me dekolte shumë të thellë dhe me flokët e grimin të rregulluar për mrekulli.

Ndërsa sonte, në natën e rezultateve, ajo ka veshur një fustan të zi e të shkurtër, në të cilin është dukur shumë lezetshëm, transmeton lajmi.net.

Rita po vazhdon ende fuqishëm garën, duke mbetur trajnerja e vetme me dy konkurrente të mbetura në garë, pasi edhe këtë javë vajzat Louisa Johnson dhe Lauren Murray janë kualifikuar në katërshen finale.

Këngëtarja këtë mbrëmje ka performuar këngën ‘Coming Home’ me grupin Sigma./lajmi.net

In the spotlight: For this weekend's X Factor, Rita Ora pulled off her most daring look left, strutting onto the stage in a red jumpsuit with a seriously low necklineWith her girls: Rita, 25, shunned her usual glam gowns in favour of the dramatic jumpsuit for Saturday's live show where she cheered on her remaining acts, Louisa Johnson and Lauren MurrayFinishing touch: A slick of Rita's signature red lipstick tied the red hot ensemble together while she swept her platinum blonde locks into a glam side partingLovely look: Fellow judge Rita also looked incredible, showing off her toned pins in a racy LBDStunning: The high-neck and sheer sleeves on the lovely frock added a high-fashion element, while she styled the dress with ankle-strap black heelsGorgeous: The Body On Me hit-maker sported a gothic beauty look, her dark plum lips perfect juxtapositioning against her bright blonde tresses, which were styled in soft waves