Rikthehet Manny Pacquiao, cakton një meç të ri – Lajmi.net
Rikthehet Manny Pacquiao, cakton një meç të ri
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 12:32, 3 April 2018
Manny Pacquiao do të kthehet në boksin profesionsit.

Pas rreth një viti nga ngjitja e fundit në ring, Manny Pacquiao do të kthehet në boksin profesionsit.

Më 14 korrik, në Kuala Lumpur të Malajzisë, do të sfidojë argjentinasin Lucas Matthysse, i cili që nga muaji janar është kampion botë në WBO për peshën “Welter”.

Pacquiao, tashmë 39 vjeç, nga pranvera e 2016-ës është zgjedhur senator në Filipine, teksa u tërhoq dy vite më parë nga boksi, por vendosi të kthehej në ring për të mbrojtur titullin botëror, të cilin e humbi më pas në duelin me australianin Jeff Horn në vitin 2017.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO