Rifillimi i La Liga – Suarez synon rekordin e golave

Luis Suarez ka një synim për të arritur, sapo La Liga të rifillojë.

Sport

04/06/2020 23:43

Ylli uruguaian i futbollit, Suarez, synon të vendos një rekord të ri në kampionatin spanjoll, sapo sezoni të rifillojë dhe ai të jetë i gatshëm për lojë.

Suarez mund të ngritët në vendin e tretë në listën e realizatorëve më të mirë në historinë e Barcelonës, transmeton lajmi.net.

Ish anëtari i Liverpool synon të tejkalojë Laszlo Kubala në listën e realizatorëve të Barcelonës.

Kur Suarez të kthehet në fushën e blertë, ai do të jetë vetëm tri gola larg Kubala.

Me një rekord të tillë, Suarez vërtetë do të vuloste impaktin e tij në ‘Camp Nou’, që nga transferimi nga Liverpool. /Lajmi.net/