Rezultatet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Janë zhvilluar ndeshjet e para të Kupës së Kosovës për sezonin 2020/2021.

Sport

28/10/2020 18:54

Në raundin e parë përfshirë dhjetë skuadra nga ligat e ulëta të futbollit kosovar.

Ndeshja me shumë gola ishte ajo mes Sharrit dhe Opojës, me vendasit që fituan 5:2.

Fitore të thellë ka shënuar edhe Australia, që ka mposhtur 5:1 Tefik Çangën.

Rezultet e rrethit të parë:

Sharri 5-2 Opoja

Lidhja e Prizrenit 1-1 Mati (1-3 pen)

Korenica 0-2 Prizreni

Kosova e Prishtinës 1-0 Vjosa

Australia 5-1 Tefik Çanga.

/Lajmi.net/