Rezultatet e para: Trump kryeson bindshëm ndaj Hillaryt

0:26 | 9 Nentor 2016

Rezultatet e para të nxjerra nga CNN flasin për avantazhin e Trumpit në Kentaki ndaj Hillaryt. Kentaki 72,1 për qind për Trumpin – 24 për qind për Hillaryn.

Kur do të dimë më shumë?

Sinjali i parë serioz arrin në orën 1 pas mesnatës, kur të dhënat do të vijnë vendi më i madh ose sic është quajtur “arena” – e Virxhinias, transmeton lajmi.net.

Fitorja në atë vend mbart 13 vota elektorale, me pas vetëm gjysmë ore më vonë do dalin rezultatet nga North Carolina (15), dhe Ohajo e cila tradicionalish kryeson me (18), atëherë do mund të flitet se kush me të vertetë do të jetë presidentë. /Lajmi.net/