Rezultate befasuese në Kupën e Kosovës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të tretë të Kupës së Republikës së Kosovës. 

Sport

23/11/2016 16:28

Klubi më i madh që luajti në këtë rreth të Kupës, Vëllaznimi, u kualifikua falë fitores në udhëtim ndaj Lepencit 2:0.

Ndërkohë, kualifikimin e ka arritur edhe Flamurtari, derisa nga garat është eliminuar Vushtrria.

E mërkurë

Flamurtari – Australia                       1-0
Fushë Kosova – Dukagjini                2-2 (6:7 me penallti)
Vushtrria – Vllaznia (P)                     0-0 (4:5 me penallti)
2 Korriku – Istogu                             2-1
KEK-u – Ulpiana                                4-1
Arbëria – L.Baranit                           3-1
Lepenci – Vëllaznimi                         0-2
Bashkimi (K) – Besa Irzniq        1-1 (po luhen vazhdimet)

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.