Reperi i njohur gjerman rezulton pozitiv në testin për COVID-19

Reperi Bushido është infektuar me koronavirus.

ShowBiz

28/10/2020 11:01

Të martën në mbrëmje, reperi Bushido bëri publike në Instagram infektimin me COVID-19 dhe lëshoi ​​një paralajmërim për skeptikët e koronës, shkruan Tagesspiel.de, transmeton lajmi.net.

Reperi nga Berlini, Bushido, emri i vërtetë i të cilit është Anis Ferchichi, është infektuar me virusin korona.
“Edhe pse i mora shumë seriozisht të gjitha masat, sot mora një test pozitiv të koronës”, shkruan artisti në kanalin e tij në Instagram.
Ai tha se po vuan nga simptomat e virusit dhe paralajmëroi të gjithë ata që janë skeptik në koronën.

Bushido kërkon që ta marrin seriozisht virusin dhe t’i kushtojnë vëmendje të gjithë të afërmve të tyre. /Lajmi.net/