Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Rënie e numrit të rasteve dhe vdekjeve nga COVID-19 në Gjermani

8:37 | 2 Qershor 2020

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 213 në 182.028, treguan të martën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundje infective, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Numri i vdekjeve të raportuara u rrit me 11 në 8,522, tregoi raporti.

Në përgjithësi, shifrat shfaqin një rënie nga java e kaluar duke konfirmuar se Gjermania është në rrugë të mbarë të tejkalimit të pandemisë. /Lajmi.net/