Rekord i rasteve me COVID-19 në Itali, mbi 200 viktima brenda ditës

Italia regjistroi 24,991 raste të reja  pozitive me Covid në 24 orët e fundit dhe 205 viktima.

Bota

28/10/2020 19:15

Rastet e reja u indentifikuan nga kryerja e 198,952 tamponëve.

Krahasuar me dje, pranimet në kujdesin intensiv janë rritur me 125 pacientë, ata në pavijone të zakonshëm janë 1026 më shumë.

Rajoni me numrin më të lartë të infeksioneve është Lombardia (7,558 raste nga 41,260 tampone). /Lajmi.net/