Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Rekord edhe në Poloni, 18,820 raste të reja me COVID-19

11:01 | 28 Tetor 2020

Polonia po ashtu ka regjistruar shifër rekord të rasteve ditore me COVID-19.

Polonia është bërë shteti i radhës evropian që ka vendosur një rekord të ri ditor për infeksionet me COVID-19.

Polonia regjistroi 18,820 raste të reja dhe 236 vdekje, tha ministria e shëndetësisë, me vendin që po përballet me spitale të mbingarkuara, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Ministria tha se pacientët me Covid kishin zënë 13,931 shtretër spitalorë dhe po përdornin 1,150 ventilatorë, krahasuar me 13,291 dhe 1,078 përkatësisht një ditë më parë. /Lajmi.net/