Refuzohet oferta e Arsenalit për yllin e Romës – Lajmi.net
Refuzohet oferta e Arsenalit për yllin e Romës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 9:54, 14 December 2018
Roma nuk e ka ndërmend të heq dorë lehtë nga ylli i skuadrës së tyre, Cengiz Under.

Mediet në Itali raportojnë se Roma ka refuzuar një ofertë prej 32 milionë euro të Arsenalit për talentin turk.

Në shumë media të sportit javëve të fundit ka pasur shkrime që kanë konfirmuar interesimin e Arsenalit për 21 vjeçarin e Romës.

Sipas ‘Tuttomercatoweb’, oferta e parë nga Arsenal tashmë ka ardhur, dhe ajo peshon 32 milionë euro, përcjell ‘lajmi.net’.

Kjo ofertë është refuzuar nga Roma, të cilët i kanë vendosur tashmë çmimin prej 50 milionë euro lojtarit të tyre.

Deri më tani këtë sezon, Under ka shënuar pesë gola dhe ka realizuar pesë asistime në 19 ndeshje për Romën./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO