Red Bulli e ka bërë “me krahë” Leipzigin, fiton bindshëm, forcon kreun

RB Leipzig po marshon sigurt në Bundesligë.

Sport

25/11/2016 22:15

Skuadra që këtë vit është promovuar në elitën e futbollit gjerman, ka shënuar edhe fitoren e gjashtë më radhë, duke e mposhtur 1:4 në udhëtim Freiburgin e Amir Abrashit, në kuadër të xhiros së 12-të.

Kjo fitore e forcon Leipzigun në vendin e parë me 30 pikë, 6 më shumë se Bayerni që nesër përballet me Leverkusenin.

Në xhiron e ardhshme, Leipzig pret në shtëpi Schalken.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.