Reali siguron Lucasin

Real Madrid ka arritur marrëveshje me Cruzeiron për transferimin e mesfushorit tw talentuar, Lucas Silva.

Sport

22/01/2015 11:45

Pas talentit Martin Odegaard, Real Madrid është shumë pranë zyrtarizimit të një tjetër përforcimi.

Gjiganti madrilen ka arritur marrëveshje me Cruzeiron për transferimin e mesfushorit Lucas Silva.

21-vjeçari, do të nënshkruajë kontratë gjashtëvjeqare me Realin dhe do të prezantohet në Santiago Bernabeu gjatë javës së ardhshme, raporton e përditshmja sportive spanjolle “Marca”.

Transferimi i Lucasit pritet t’i kushtojë Realit mes 12-15 milionë euro. Lucas ishte përmendur si përforcim i mundshëm i kampionit të Evropës nga fillimi i këtij viti.

Ai pritet të zë vendin e Sami Khediras i cili do të largohet nga klubi.