Reali shet Benzeman

Karim Benzema mund të largohet nga Real Madrid, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Sport

18/08/2015 11:35

Karim Benzema nuk e ka të sigurt qëndrimin në Real Madrid.

Sipas portalit “Fichajes”, sulmuesi francez mund të largohet nga Santiago Bernabeu, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Arsenali është i gatshëm të paguajë 65 milionë euro për blerjen e tij.

Dhe, kjo ofertë ka detyruar drejtuesit e Los Blancos që të konsiderojnë shitjen e Benzemas.