Reali mposht Barcelonën, Ronaldo mposht Messin

Real Madrid është klubi i futbollit me vlerën më të madhe në treg, sipas renditjes ë publikuar nga “Forbes”.

Sport

23/10/2015 10:30

Real Madrid është klubi më i vlefshëm i futbollit në botë.

Sipas magazinës “Forbes”, “Los Blancos” kanë mposhtur Manchester Unitedin, Barcelonën dhe Bayern Munichun me një vlerë prej 401 milionë euro.

Kurse, sa u përket futbollistëve, Cristiano Ronaldo mposhti rivalin e tij Lionel Messi.

Sipas “Forbes”, Ronaldo vlen 14.4 milionë euro.