Reali konfirmon lëndimin e Pepe

Skuadra e Real Madridit ka konfirmuar se mbrojtsi portugez, Pepe ka probleme me muskujt e këmbës së djathtë.

Sport

07/08/2015 15:36

Lojtari i Los Blancos u lëndua në ndeshjen ndaj Bayern Munchen dhe më pas u detyrua të largohet nga loja.

Ai ka dëmtuar një muskuj të këmbës së djathtë dhe mund të mos jetë gati për startin e La Ligas edhe pse ende nuk dihet saktësisht se sa do të mungoj ai.

Në deklaratën zyrtare të Realit shkruhet se gjendja e lojtarit do të monitorohet në vazhdimësi nga afër.