Real Madridi mposht me lehtësi Celta Vigon

Real Madridi ka arritur fitore ndaj Celta Vigos. 4:1 në favor të Realit përfundoi ndeshja e xhiros së dytë në La Liga. Golin e parë për ‘Mbretërit’ në minutën e 14` e shënoi Karim Benzema nga pika e bardhë. Iago Aspas në të 23` barazoi në 1:1 edhe ai nga 11-metërshi. Luka Modric me një…

20/08/2022 23:53

Real Madridi ka arritur fitore ndaj Celta Vigos.

4:1 në favor të Realit përfundoi ndeshja e xhiros së dytë në La Liga.

Golin e parë për ‘Mbretërit’ në minutën e 14` e shënoi Karim Benzema nga pika e bardhë.

Iago Aspas në të 23` barazoi në 1:1 edhe ai nga 11-metërshi.

Luka Modric me një supergol nga jashtë zona i riktheu epërsinë Realit në minutën e 41` të ndeshjes.

Pjesa e parë u mbyll 2:1 në favor të ‘Los Blancos’.

Në pjesë e dytë lojë më të mirë zhvilluan mysafirët, duke shënuar edhe tri herë të tjera.

Pas një kundërsulmi të shpejtë ishte Vinicius Jr që realizoi në minutën e 56`.

Por, ‘Mbretërit’ nuk u ndalën me aq, pasi tundën rrjetën sërish.

Në minutën e 66` Federico Valverde shënoi një gol të bukur.

Real Madridi kishte mundësi të thellojë rezultati, por Eden Hazard dështoi nga pika e bardhë.

Me këtë fitore Reali arrin në gjashtë pikë, kurse Celta me vetëm një./Lajmi.net/