Real Madrid më në fund po e transferon mesfushorin

18:45 | 5 Dhjetor 2018

Real Madrid po përgatitet të bëjë një transferim befasues.

Real Madrid dëshiron ta transferojë Exequiel Palacios.

Mesfushori i River Plates do të jetë nën vëzhgimin e Florentino Perezit, në finalen e Copa Libertadores në mes të klubit argjentinas dhe Boca Juniorsit që zhvillohet më 9 dhjetor në ‘Santiago Bernabeu’, përcjell “lajmi.net”.

Exequiel Palacios ka kohë që është në radarin e Real Madridit, andaj me gjasë ai do të transferohet në janar.

Madrilenët do t’i paguajnë 35 milionë River Plates për mesfushorin e talentuar. /Lajmi.net/