Real Madrid blen një prej sulmuesve më të mirë në botë për 105 milionë euro (FOTO)

Real Madrid planifikon transferimin e një sulmuesi të madh nga Premierliga.

Sport

02/03/2017 08:39

Sergio Aguero është një prej sulmuesve më të mirë në botë.

Por, e ardhmja e tij mund të mos jetë në Manchester City.

E përditshmja britanike “Independent” raporton se Real Madrid planifikon transferimin e tij në Santiago Bernabeu, gjatë afatit kalimtar të verës, përcjell “lajmi.net”.

Manchester City për shitjen e tij kërkon një shifër të ngjashme me atë të paguar nga Manchester United për Paul Pogba, rreth 105 milionë euro. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6