Real – Barcelona, kush ka më shumë fitore?

Real Madrid dhe Barcelona mund të ballafaqohen mes vete pas shortit të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve.

Sport

24/04/2015 11:38

Real Madrid dhe Barcelona mund të ndeshen mes vete pas shortit të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve.

Por, në përgjithësi, dy gjigantët e La Ligës janë takuar mes vete në gara evropiane në tetë ndeshje.

Dhe, bilanci është në favor të Realit që ka fituar tri herë, para dy të Barcelonës, skuadrat po ashtu kanë barazuar tri herë.

Los Blancos kanë realizuar 13 gola, duke pësuar 10.