Reagon Thaçi: Kritikat negative për Gjermaninë nuk mund të më atribuohen mua

21:25 | 31 Tetor 2018

Sot në media u raportua se presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë konferencës së Sigurisë të Munihut e cila po i zhvillon punimet në Minsk të Bjellorusisë, e ka sulmuar Gjermaninë për qëndrimin e saj karshi çëshjtes së Kosovës në temën e korrigjimit të kufijve.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka mohuar se ka kritikuar Gjermaninë duke thënë se Berlini është porta e Kosovës dhe e rajonit për integrim në Bashkimin Evropian, përcjell lajmi.net.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Thaçi ka theksuar Gjermania është aleat strategjik i Kosovës dhe ka bashkangjitur fjalimin e plotë të tij në Konferencën e Sigurisë në Minsk.

Postimi i plotë: