Reagon Kuka pas medaljes së bronztë të Distrias

Distria Krasniqi ka marrë medalje të bronztë në Evropianin ‘Bulgaria 2022’ dhe ka ardhur reagimi nga Driton Kuka.

Sport

29/04/2022 20:43

Distria Krasniqi ka sjell medaljen e bronztë për Kosovën, pasi mposhti në fazën e repesazhit xhudisten nga Gjermania, Mascha Ballhaus.

Pas këtij suksesi nga xhudistja kosovare vjen reagimi nga Driton Kuka.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell postimin e plotë të Kuka në rrjetin e tij facebook.

“Medalja Elitare e para për sivjet u fitua…

Xhudo edhe kur nuk ecin gjërat sipas planit prapë sjell medalje për Kosovën!

Distria e bronztë …

Kampionati Evropian për të rritur!

Kategoria e saj e re 52 kg!

Edhe në një ditë jo të mirë me disponim për luftë Distria merr medaljen e radhës!

Flaka Loxha vendi i 7 me dy fitore e dy humbje kategoria 57 Kg!

Plasmani i saj më i mirë në gara zyrtare për të rritur.

Meritoj plasman më të mirë ndoshta edhe medalje, por me rendësi që tregoj që i përket kreut të xhudos Evropiane

Nesër garojnë Akili e Laura shpresojmë në rezultat e medalje!

Kënaqësi që gjatë garës kishim mysafir Ministrin Çeku gjatë tërë ditës ishte me ekipin e tij në përkrahje të sportistëve tanë.

Mirënjohje edhe Ambasadorit të Kosovës në Bullgari dhe stafit të Ambasadës!

E unë si trajner po jua shpalos një gëzim timin si trajner!

Është viti i 10 me radhë që kemi fituar medalje në Kampionate Evropiane për të rritur!

E kemi filluar me 2013 e sivjet 2022 bahen plot dhjetë vite që kthehemi me medalje nga Evropiani për të rritur.

Kosova mbi të gjitha …

Xhudo për Kosovën e popullin Shqiptar po vazhdon tutje”.