Reagimet e medieve në Shqipëri pas barazimit të kuqezinjve me Jordaninë

23:20 | 10 Tetor 2018

Kombëtarja Shqiptare është dashur të pajtohet me barazim 0-0 në sfidën miqësore ndaj Jordanisë.

Sfida që u zhvillua në ‘Elbasan Arena’ nuk tërhoqi numër të madh të tifozëve, duke bërë që të shiten vetëm rreth 1500 bileta.

Paraqitja e Shqipërisë ndaj një kundërshtari modest sikurse Jordania, nuk ka kaluar pa u kritikuar nga mediet atje.

Më kritike është treguar ‘Telesport.al’.

“Miqësoret rrallë merren seriozisht, por Shqipëria po e tepron, sepse ka kohë që nuk fitojmë lehtësisht as ndeshje me rivalë modestë. Sot jemi ndalur te barazimi 0-0 në Elbasan nga Jordania dhe ishte një ndeshje që duhej fituar patjetër, ndaj një rivali inferior, që rrallë e kaloi mesfushën tonë”, shkruan kjo medie, përcjell lajmi.net.

Më poshtë i gjeni edhe reagimet e ‘Panorama Sport’, ‘Top Channel’ dhe ‘Supersport’./Lajmi.net/

Top Channel

Telesport.al

Panorama SPort

Supersport