I re pishmon – Lyrical Son – Teksti i Këngës – Lajmi.net
I re pishmon – Lyrical Son – Teksti i Këngës
Autori: Lajmi.net Lajme 21:40, 29 July 2016
Teksti i këngës "I re pishmon" nga Lyrical Son.

REF:
I re pishmon
I re pishmon u ktheve prap

I re pishmon
Ke menu që m’len ti, ke menu që m’len ti

Zemër para durve t’kisha majt un nonstop
kush e din far pune muj me lan per ty sot
be ma babe, give it to me shawtyy
bone ti per qefi
nuk e bajna tmadhe
e nese sillen afer hiq mos jav tuf
mos i le spo du met fol ty kerkush
edhe nese t’folin t’folin per mu
kurgjo e re se moti folin per mu
uhh se din qysh mu kan fiksu mu buzt e saja
po du un mi shiju buzt e saja
m’vjen me kap per beli
nuk menoj me kry mo du me lujt po kfjellna prap
zemer fajin fajin e ki ti
sot t’shoh ma anej kush e din
bile majem majem ti majem majem en zemer

REF:
I re pishmon
I re pishmon u ktheve prap

I re pishmon
Ke menu qe m’len ti, ke menu qe m’len ti

Uhh sa e mir kur um afrohet me at fustan
edhe belin kur e livrit
gjithmon bohet qe spo ma han han
uhh sa e mir pse po largohesh ti rri veq pak
vjen um qon ti se ti din me dridh
pse pom dhez kur i bjen pishmon
un nuk vi nese se di a rri me ty
sikur po du met pa
veq mos e ndrro mendjen
si melodi qe ska kufi
kjo dashuni me mujt gjithmon met pas
veq mos e ndrro menen
lem met ba temen
menojn met ba perveti
kejt me dit kush je ti
mu thirr me ni mbiemer
ama mos e ndrro menen
lem met ba temen
e bojna na perqefi
une ta dha trupin
e ti ma fal zemren
ti falma edhe zemren

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO