RB Leipzig 2:1 Bayern Munich, notat e lojtarëve – Lajmi.net
RB Leipzig 2:1 Bayern Munich, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 20:43, 18 March 2018
RB Leipzig ka fituar në shtëpi ndaj Bayern Munichut me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Bundesligas.

Bayern Munich është mposhtur nga RB Leipzig duke përjetuar humbje në kampionatin gjerman pas një kohe të gjatë, ku kishte 12 fitore dhe një barazim.

Keita dhe Werner shënuan për fitoren e skuadrës vendase.

Golin e vetëm për Bayernin e shënoi Wagner.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO