Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Rasti i dyshuar nga qyteti i Pejës del negativ

10:10 | 4 Prill 2020

Personi me simptoma të pjesshme që dje u nis nga Peja për në QKUK në Klinikën Infektive, sapo ka rezultuar negativ në testin për COVID 19.

Lajmin sapo e konfirmoi për ‘RADIO 1’, Petrit Loci.

“Bëhet fjalë për të riun me banim në BT ‘Jarina’ e Pejës. Sapo morëm rezultatin nga IKSHPK, fatmirësisht është negativ. Na ka gëzuar. Vazhdoni të respektojmë masat dhe t’ia dalim”, deklaroi Loci.