Raportohet për shpërthime të fuqishme në Odesa

Mediat ukrainase dhe dëshmitarët kanë raportuar shpërthime të shumta në qytetin jugor të Odesa-s menjëherë pas orës 18:00, sipas CNN.

Bota

01/05/2022 08:13

Një dëshmitare tha për CNN se pa të paktën një avion luftarak mbi qytet. Komanda Operative e Ushtrisë tha se pista në aeroportin e Odesës ishte dëmtuar, sipas një mesazhi të postuar në Telegram.

Shpërthimet u dëgjuan menjëherë pasi sirenave të sulmit ajror. Një dëshmitare tha për CNN tha se shpërthimet u dëgjuan rreth një kilometër (62 milje) larg nga aeroporti.

Ajo tha se sulmi zgjati rreth 10 minuta. /abcnews.al