Raportohet për 4 viktima nga Uragani “Florence” – Lajmi.net
Raportohet për 4 viktima nga Uragani “Florence”
Autori: Lajmi.net Bota 22:58, 14 September 2018
Të paktën katër vetë kanë vdekur në Karolinën e Veriut si pasojë e uraganit “Florence” që po godet vendin, thanë zyrtarët të premtën.

Dy vetë vdiqën në Ëilmington pasi një pemë ra në shtëpinë e tyre, tha departamenti i policisë së qytetit.

“WPD mund të konfirmojë dy viktimat e para të Uraganit “Florence” në Wilmington.

Spitali tha se ka marrë tre pacientë të plagosur, raporton CNN, përcjell Klan Kosova.

Shpërthimet e stuhisë, erërat dhe shiu bënë që lumenjët të vërshojnë në disa qytete dhe stuhia e kategorisë së parë pritet të rritet duke goditur zonat e njëjta pa pushim.

“Stuhia do të vazhdojë me goditje të dhunshme në të gjithë shtetin tonë për disa ditë”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO