Ramos “tallet” me lojtarët e Liverpoolit

19:42 | 5 Qershor 2018

“Tani shoh që thonë se kam dëmtuar Kariusin dhe ky ishte shkaku që ai gaboi. Ka mbetur vetëm të thonë që Firminho u ftoh nga djersa ime”, deklaroi Ramos.

Sergio Ramos ka reaguar pas sulmeve të shumta që ka marrë, si personazhi që dëmtoi Salahdhe Karius në finalen ndaj Realit.

Kapiteni i madrilenëve, me ironi reagon se ndoshta ka dëmtuar edhe Firminhon, i cili mund të jetë ftohur nga djersa e tij.

“Në fillim thanë se e dëmtova me dashje Mohamed Salah. E vërteta është se ai kapi krahun tim në fillim dhe ishte diçka aksidentale. Për fat të keq, ai dëmtoi krahun”.

“Tani shoh që thonë se kam dëmtuar Kariusin dhe ky ishte shkaku që ai gaboi. Ka mbetur vetëm të thonë që Firminho u ftoh nga djersa ime”, deklaroi Ramos.