Ramë Lahaj sjell pjesë nga koncerti i tij në Uashington

Tenori Ramë Lahaj së fundi ka mbajtur koncert në SHBA.

ShowBiz

05/06/2019 11:59

Ramë Lahaj përmes rrjeteve sociale, ka ndarë me ndjekësit pjesë të shkëputura nga koncerti në Uashington, shkruan lajmi.net.

Në videot që i postoi në Instagram, tenori falënderoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndihmën që i bënë Kosovës gjatë luftës.

“Kështu kremtojmë 20 vjet të paqës dhe çlirimit.
Po ashtu duam të falënderojmë SHBA-në që ishte me ne gjatë përiudhës më të vështirë.
Faleminderit që vepruat dhe ndaluat gjenocidin. Faleminderit që sollët paqe në shtetin tim dhe shpresë për gjeneratat e reja. Faleminderit që ndaluat regjimin brutal të Sërbisë që na kushtoi me aq shumë jetë. Përgjithmonë mirënjohës”, ka shkruar ai. /Lajmi.net/

https://www.instagram.com/p/ByUnXxwFMYL/