Rama reagon për sulmet: Nazizmi i shekullit XXI godet Gjermaninë evropiane dhe Rusinë kontradiktore

Kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama reagoi për sulmet e mbrëmshme terroriste në Gjermani dhe Turqi.

Lajme

20/12/2016 11:11

Rama i quan atentatorët nazistë të shekullit XX, ndërsa Gjermaninë shtetin e vlerave evropiane dhe Rusinë e kontradiktave të mëdha.

“Nazizmi i shekullit XXI, goditi mbrëmë dy shtete që kanë mosmarrëveshje të hapura mesveti, Gjermaninë e flamurit të vlerave europiane dhe Rusinë e kontradiktave të mëdha, duke na kujtuar se sidoqoftë armiku i njerëzimit sot është një dhe i përbashkët: Verbëria Terroriste!

Me dhimbje për jetët e humbura dhe solidarë me Gjermaninë mike e Rusinë e largët në këto orë dramatike”, shkruan Rama.