Qeveria miraton nismën për marrëveshje kufitare me Malin e Zi (Video)

Qeveria ka miratuar sot nismën për marrëveshjen kufitare-shtetërore në mes të Kosovës e Malit të Zi.

Lajme

05/08/2015 09:23

Gjatë mbledhjes së sotme që Qeveri, për këtë marrëveshje foli kryeministri Isa Mustafa, duke e konsideruar këtë si shumë të rëndësishme, për faktin se, sipas tij, Kosova po shënon vijat kufitare me shtetet përreth, raporton lajmi.net.

Ndërsa, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ahshim Thaçi, duke folur për procedurat që komisioni për caktimin e kësaj vije kufitare, ka siguruar se me këtë marrëveshje do të ruhet integriteti territorial i Kosovës./Lajmi.net/

YouTube player