Qesharake: Uruguait i lëshohet një himn tjetër, shikoni reagimin e futbollistëve

Vazhdojnë problemet organizative në Kupën e Amerikës.

Sport

06/06/2016 09:15

Një gabim qesharak ka ndodhur në ndeshjen mes Meksikës dhe Uruguait.

Kjo pasi që në momentin kur uruguaianët u bënë gati ta këndojnë himnin e tyre, u lëshua himni i Kilit, përcjellë “Lajmi.net”.

Gjithsesi, futbollistët nuk reaguan, duke treguar sportivitet të madh.

Duket që mos-antonimi i himnit i bëri keq Uruguait, që në fund u mposht 3:1 nga meksikanët.

http://www.dailymotion.com/video/x4eosag_copa-america-plays-wrong-anthem-for-uruguay_sport

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.