Pyetjes së Haradinajt se “ku po ju dhemb”, i përgjigjet deputeti i LDK-së – Lajmi.net
Pyetjes së Haradinajt se “ku po ju dhemb”, i përgjigjet deputeti i LDK-së
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:26, 13 March 2018
Pyetjes së shpesh së kryeministri të Kosovës, Ramush Haradinajt, drejtuar deputetëve të opozitës veçanërisht deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës i është përgjigjur deputeti i LDK-së, Haxhiu Avdyli.

Haradinaj ditë më parë në njërën nga seancat e Kuvendit të Kosovës kishte pyetur për arsyen përse LDK po kundërshtonte marrëveshjen e demarkacionit.

“Ku po ju dhembë, marre duhet me ju ardh. Marre, jeni kundër raportit, që ky raport po ju pengon, ku po ju dhemb” ju ishte drejtuar Haradinajt në njërën nga seancat e kuvendit.

Por pas disa ditëve Avdyli i është përgjigjur pyetjes së kryeministrit. Ka thënë se Kosova po lëngon nga dhimbjet e vendimeve të tij, sipas tij largimi i tij nga kreu i qeverisjes do t’i ndalte dhimbjet.

“Meqenëse fjalia më e përdorur e R.H është ‘ku po ju dhemb’, unë i them që është Kosova që po lëngon nga dhimbjet e vendimeve të tij. Prandaj largimi i tij nga kreu i qeverisjes ndal shumë dhimbje. Ndalen dhimbjet e arsimtarëve, prokurorëve, mjekëve, ushtarëve, shërbyesve civil e publik. Ndalen edhe dhimbjet e miqve ndërkombëtar, por edhe buxheti shtetit shpëton nga shpenzimet për trajtimin e dhimbjeve të shkaktuara nga RH”, ka shkruar Avdyli në llogarinë e tij në Facebook.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO