Publikohen pamje nga momenti kur tifozët grekë sulmojnë Dardanët me mjete piroteknike

Ngjarje aspak të hijshme kanë ndodhur në Greqi.

Sport

12/06/2022 23:11

Greqia ka dështuar në organizimin e ndeshjes ndaj Kosovës, shkruan lajmi.net.

Helenët panë skena të turpshme, me tifozët që sulmuan Dardanët dhe hodhën gjësende në fushë.

Si pasojë, gjyqtari diskutoi disa minuta me delegatët e UEFA, të cilët shqyrtuan mundësinë për të ndalur ndeshjen.

Më poshtë mund ta shihni videon e momentit kur tifozët grekë sulmojnë. /Lajmi.net/