PSG vendos rekord të ri në Ligue 1 – Lajmi.net
PSG vendos rekord të ri në Ligue 1
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:10, 12 January 2019
Paris Saint Germain derisa po marshojnë sigurt drejt titullit të radhës në Ligue 1, po vazhdojnë të vendosin rekorde të reja.

Skuadra e drejtuar nga Thumas Tuchel, ka shënuar fitoren e radhës në ligë, duke e mundur 0-3 Amiens.

Me këtë fitore, PSG ka arritur në kuotën e 50 pikëve pas 18 ndeshjeve.

Kjo e arritur është një rekord në futbollin francez, pasi asnjë skuadër nuk kishte arritur numrin e 50 pikëve pas 18 ndeshjeve, shkruan lajmi.net.

Kampionët dhe liderët, vazhdojnë të kryesojnë bindshëm në Ligue 1, duke lënë pas tyre Lille, që ka mbledhur 37 pikë.

Nëse PSG vazhdon me këtë ecuri, është rrugës së mirë të arrijë kuotën e 100 pikëve në fund të sezonit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO