PSG vazhdon presionin mbi Dortmund, ia “rrezikon” yllin e skuadrës – Lajmi.net
PSG vazhdon presionin mbi Dortmund, ia “rrezikon” yllin e skuadrës
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 10:30, 12 January 2019
Paris Saint Germain nuk e ka ndërmend të dorëzohet për yllin e Borussia Dortmund.

Kampionët në fuqi të Ligue 1 po e dëshirojnë me çdo kusht mesfushorin Julian Weigl, raporton “Sky Sport”, transmeton lajmi.net.

Me të kuptuar se Adrien Rabiot do të largohet nga skuadra, Tuchel ka mbetur me shumë pak zgjedhje për mesfushën.

Ai tashmë po e dëshiron një lojtar që ka tipare të ngjashme me lojtarin francez, dhe duket se atë e ka gjetur tek ish skuadra e tij.

Weigl nuk po gëzon minutat maksimale që nga ardhja e Axel Witsel në “Signal Iduna Park”. Belgu është bërë zgjedhja e parë e Lucien Favre duke e “dëmtuar” gjermanin Weigl.

Mbetet të shihet nëse parisienët do të arrijnë të mbyllin marrëveshje për lojtarin brenda këtij afati kalimtar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO