PSG synon vetëm fitore përballë Club Brugge, formacionet zyrtare

19:42 | 15 Shtator 2021

Gjiganti francez është shumë i motivuar të nis edicionin e ri të Ligës së Kampionëve.

Club Brugge dhe PSG përballen sonte nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

‘Parisienët’ që janë përforcuar shumë në merkaton e verës synojnë vetëm fitore sonte.

Në këtë ndeshje starton për herë të parë me ekipin e ri, Leo Messi që kaloi në Francë si futbollistë i lirë gjatë verës.

Këto janë formacionet e të dyja ekipeve:

Club Brugge: Mignolet, Sobol, Balanta, Nsoki, Hendry, Lang, Sowah, Vanaken, Rits, Clinton Mata, Ketelaere

PSG: Navas, Hakimi, Kimpembe, Marquinhos, Mbappe, Paredes, Neymar, Wijnaldum, Herrera, Diallo, Messi /Lajmi.net/