PSG konfirmon lëndimin e Neymar

Paris Saint Germain ka dhënë detaje për lëndimin e Neymar.

Sport

30/10/2020 16:58

Ylli brazilian i PSG vazhdon të ketë problem me ijet, duke bërë që përsëri të jetë jashtë fushës së blertë, për një kohë të caktuar.

Sipas njoftimit të fundit nga PSG, Neymar do të muingojë në disa ndeshje të rëndësishme në Ligën e Kampionëve, përfshirë një udhëtim të rëndësishëm, përcjell lajmi.net.

Ndeshja në kuadër të Ligue 1 kundër Nantes dhe ajo kundër Rennes do të shohin Neymar teksa mungon.

Po ashtu, edhe ndeshja e Ligës së Kampionëve kundër Leipzig.

Nuk dihet akoma saktësisht se sa do të mungojë Neymar, pas lëndimit të fundit. /Lajmi.net/