Protestues dhe policë te Pallati i Drejtësisë (Foto)

Përmes një aksioni simbolik dhjetëra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje po kërkojnë lirimin e aktivistëve që gjenden në burg.

Lajme

16/03/2016 10:23

Ky aksion po zhvillohet përderisa pritet që në Gjykatën Themelore të nis seanca gjyqësore ndaj Glauk Konjufcës dhe 13 aktivistëve të tjerë.

Ata akuzohen për rrokullisjen e veturave të EULEX-it në vitin 2009. /kp

img-1519 img-1504