Protesta nga “Rebelimi i Zhdukjes”, mbi 100 të arrestuar në Londër – Lajmi.net
Protesta nga “Rebelimi i Zhdukjes”, mbi 100 të arrestuar në Londër
Autori: Lajmi.net BotaLajme 11:04, 16 April 2019
Policia ka njoftuar se 113 persona u arrestuan deri të martën në ora 06:00.

Më shumë se 100 aktivistë të ndryshimit të klimës janë arrestuar për bllokimin e rrugëve në qendër të Londrës pas protestave që çuan kryeqytetin në një ndalesë.

Një ditë e dytë e protestës që udhëhiqet nga aktivistët e Zhdukjes së Rebelimit kaluan natën te Ura e Waterloo, Sheshi i Parlamentit dhe Cirkku i Oksfordit.

Policia urdhëroi ata të kufizonin protestën e tyre në Mermer Arch pasi shkaktuan përçarje të përhapura të hënën, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Policia ka njoftuar se 113 persona u arrestuan deri të martën në ora 06:00.

Shumica u arrestuan me dyshime për vepra të rendit publik, ndërsa pesë persona u mbajtën me dyshim për dëmtime kriminale në selinë e Shell. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO