Profesori amerikan: Vuçiqi bombastik u mund nga Osmani

Profesori amerikan i Universitetit Johns Hopkins, ka komentuar seancën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, në veçanti përplasjen mes Presidentes Osmani dhe Presidentit serb Vuçiq. Profesori Joseph tha se Osmani e ka mundur Vuçiq-in në debat me të. “Surpriza më e madhe nga përballja e sotme e KS të OKB-së mes Presidentes së…

Lajme

23/04/2024 14:16

Profesori amerikan i Universitetit Johns Hopkins, ka komentuar seancën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, në veçanti përplasjen mes Presidentes Osmani dhe Presidentit serb Vuçiq.

Profesori Joseph tha se Osmani e ka mundur Vuçiq-in në debat me të.

“Surpriza më e madhe nga përballja e sotme e KS të OKB-së mes Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq: Vuçiqi bombastik u mund nga Osmani e cila ishte e përgatitur tërësisht? Jo, kjo ishte e pritshme. Osmani: “Ndërhyrja e NATO-s … shënoi një … moment historik vendimtar në historinë e njerëzimit.” Përfaqësuesi rus: “Agresioni i NATO-s kundër ish-Jugosllavisë u bë një pikë uji në historinë globale””, ka shkruar profesori Joseph në platformën “X”.