Të Infektuar: 71.908

Të Shëruar: 61.394

Të Vdekur: 1.634

Problemet e Arsenalit rriten, lidhja midis Artetas dhe Lacazette vihet në dyshim

14:14 | 16 Janar 2021

Alexandre Lacazette mund të përfundojë të largohet nga Arsenali për shkak të problemeve me Mikel Artetan.

Shtatë golat e Lacazettë këtë sezon kanë mbushur hapësirën e lënë nga forma e keqe e sulmuesit tjetër, Pierre-Emerick Aubameyang.

Derisa Arteta po i jep më shumë hapësirë e përgjegjësi Gabriel Martinellit dhe Eddie Nketiah, kësisoj pozita e Lacazette është vënë në dyshim, shkruan lajmi.net.

Gazeta spanjolle AS ka përmendur Lazacettin si një zëvendësues ideal i Luka Jovic te Real Madrid, mirëpo francezi është një tifozë i zjarrtë i Diego Simeone.

Megjithëse Atletico kohët e fundit zëvendësoi Diego Costa me ish sulmuesin e Fulham dhe Celtic Moussa Dembele, ata kanë një mundësi për ta huazuar atë deri në fund të sezonit dhe më pas ta transferojnë përfundimisht.

Për më tepër, AS kanë deklaruar se marrëdhënia e Lacazette me Arteta nuk është ‘më e mira e mundshme’./Lajmi.net/