Problem i madh për Jamesin – Lajmi.net
Problem i madh për Jamesin
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 7:33, 27 July 2018
James Rodriguez i detyrohet institucioneve tatimore në vendin iberik 11.6 miliionë euro.

Organet fiskale spanjolle vazhdojnë të bëjnë “viktima” nga bota e futbollit.

Këtë radhë, në shënjestrën e tyre është vënë futbollisti kolumbian James Rodriguez, aktualisht pjesë e Bayern Munchen. Sipas të përditshmes spanjolle “El Mundo”, futbollisti i detyrohet institucioneve tatimore në vendin iberik 11.6 miliionë euro.

Sipas organeve fiskale spanjolle, James Rodriguez mashtroi në vitin 2014 kur kaloi te Reali i Madridit, pasi u deklarua jorezident në Spanjë, ndërkohë që shifra e fshehur nga e drejta e imazhit arrin në vlerën e 6.35 milionë eurove.

Duke përllogaritur edhe gjobën e interesin, shuma totale e evazionit të kryer është në masën e 11.6 milionë eurove, që përbën një nga shifrat më të rëndësishme që është fshehur nga një futbollist i Ligës Spanjolle.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO