Priyanka Chopra aktron krah yllit botëror në filmin e ri

Priyanka do të interpretojë në dramën romantike "Text For You" bashkë me Sam Heughan dhe Celine Dion.

ShowBiz

28/10/2020 12:16

Ajo nuk ka luajtur në një film të metrazhit të gjatë që nga “Muppets Most Wanted” më 2014, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Por, Celine Dion ka nënshkruar që të shfaqet në dramën e ardhshme romantike “Text For You”, së bashku me Priyanka Chopra dhe Sam Heughan, sipas Deadline.

Chopra luan si një grua që lehtëson dhimbjen e humbjes së të fejuarit në mënyrë tragjike duke dërguar tekste romantike në qelinë e tij të vjetër.

Sipas faqes së thashethemeve të industrisë, “rezulton se numri i telefonit i është transferuar një burri në të gjithë qytetin që vuan nga thyerje të ngjashme të zemrës. Të dy takohen dhe ndiejnë një lidhje të pamohueshme, por duket se nuk mund ta lënë të kaluarën pas”.

Ndërkohë, këngëtarja autore e hitit  “My Heart Will Go On”, Celine u jep atyre guximin të marrin përsëri një shans për dashurinë.

Filmi është një remake i filmit të famshëm të 2016-ës, në gjuhën gjermane “SMS Fur Dich” dhe do të jetë me regji të Jim Strouse.

Ndërkohë, në gusht Priyanka festoi përvjetorin e dytë të fejesës. Në një intervistë që dha së fundi, aktorja tha se e ka shijuar shumë karantinën bashkë me burrin, Nick Jonas, gjatë pandemisë COVID-19. /Lajmi.net/