Prishtinë: Arrestohen dy persona për shmangie nga tatimi

Gjatë ditës së djeshme, raportohet se njësitë policore së bashku me Doganën e Kosovës, Administratën Tatimore të Kosovës dhe inspektorët komunalë të Prishtinës kanë kontrolluar njëmbëdhjetë lokale të lojërave të fatit për të cilat dyshohet se janë duke kryer aktivitete kriminale të veprave ‘organizimi i skemave piramidale dhe ‘shmangie nga tatimi’.

Lajme

10/06/2016 11:38

Gjatë operacionit janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj Shqiptarë dhe janë sekuestruar 25 aparate të lojërave të fatit, katër kompjuterë dhe 1800 euro para. ATK-ja dhe inspektorët komunalë kanë mbyllur njëmbëdhjetë lokale.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./lajmi.net