Prishtina mund rusët, shënon fitoren e parë në këtë sezon në FIBA Europe Cup

Sigal Prishtina e ka shënuar fitoren e parë në kuadër të FIBA Europe Cup këtë sezon.

Sport

23/11/2016 20:07

Ekipi bardhekaltër ka mposhtur skuadrën ruse Enisey me rezultat 87:80, përcjellë “Lajmi.net”.

Ndeshja ishte e baraspeshuar gjatë gjithë kohës, por Prishtina fitoi falë paraqitjes më të mirë në çerekun e fundit.

Takimi u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, nën atmosferën e elektrizuar nga tifozëria vendëse.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.