Prishtina – Llapi, pjesa e parë përfundon me këtë rezultat

16:55 | 11 Maj 2019

Një ndeshje jashtëzakonisht interesante po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, mes Prishtinës dhe Llapit.

Të dyja ekipet janë në garë të ngushtë për titull dhe kjo sfidë mund të vendosë shumëçka.

Pas 45 minutave, rezultati është i pandryshuar 0-0, përcjell lajmi.net.

Por rastet nuk munguan, me Leutrim Bekteshin që rrezikoi i pari për vendasit.

Mysafirët u kundërpërgjigjën me Mentor Zhdrellën, topi i të cilit nuk u devijua mirë nga Elvis Prençi.

Në minutën e 20-të u shënua edhe goli i parë nga Basid Khalid, por u anulua për shkak të pozicionit jashtë lojë që ishte mjaft i dyshimtë.

Festim Alidema për Llapin e Basid Khalid për Prishtinën rrezikuan me gjuajtja nga largësia, por mungoi saktësia dhe pjesa e parë përfundoi me porta të paprekura.

Në anën tjetër, Feronikeli është duke udhëhequr me rezultat minimal ndaj Dritës, me golin e Kastriot Rexhës. /Lajmi.net/